Какви практики са необходими при смяна на работа?
Публикувано от: Zaplata.bg
24 Януари, 2019 г.
Какви практики са необходими при смяна на работа?
Снимка: Shutterstock

В случай, че сте намерили това, което търсите, минали сте интервютата и предстои да подадете своето предизвестие, за да подпишете новия договор, проявете любезност като благодарите на настоящите ръководство и колеги за времето, прекарано заедно.

Предайте своите знания и опит на колега, който ще поеме работата ви

Предвидете достатъчно време, за да предадете своите знания и опит на колегата, който ще поеме работата Ви. Добрата раздяла оставя много възможности и винаги ще знаете, че зад Вас стои една „открехната врата”.

Разбира се, често като причина за смяна на работата стоят неудовлетвореност или разочарование, които създават пречки за приключване на взаимоотношенията с демонстриране на добро отношение и проява на признателност. Все пак в живота на всеки човек няма гаранции, и е възможно на даден етап отново да срещнете част от стария колектив на професионално равнище.


Приключете работните отношения без негативни чувства

Приключването на тези отношения без негативни чувства, ще Ви помогне да се съсредоточите и да продължите без да пренасяте напрежението на новото си поприще.



Вложете повече усилия, за да започнете с добър старт новата работа

Но каквото и да се случи приемете, че Ви предстои ново начало. Направили сте всички крачки, за да прекрачите прага, за който сте се борили. Имате нови колеги, нова среда, нови процеси.

Вложете всички усилия, за да започнете с добър старт и да се ползвате с доверието и благоразположението на всички. Успехът идва след много труд и отдаденост.



С какво може да помогне Zaplata.bg за намирането на новата ви работа

Zaplata.bg предоставя огромно разнообразие от публикувани обяви работа, които ни позволяват да бъдем актуални с това, което се търси и предлага на трудовия пазар. Zaplata.bg ни дава реалистични очаквания, като ни запознава с това, което работодателите търсят и предлагат.

 

 Създай CV 


Важно умение за лидерство - умствена издръжливост
Често ли се сблъсквате със ситуации на работното място и у дома, където сте под натиск от околната среда или даден човек? Случва се и така: работата ви е критикувана със и без причина, вашите действия, ценностни и способности непрекъснато се обезценяват, вие като човек сте унижавани и т.н. Коя реакция е най-често проявяваната? Агресия, обида, безсилие пред обстоятелства, депресия и т.н. Как можете да реагирате различно? От гледна точка на психологията, терминът психическа издръжливост означава определена съпротива на човека срещу жизнения натиск. Психологически устойчивите хора не са емоционално въвлечени в ситуацията, следователно е по-лесно да се справят с извънредните ситуации на работното място, те се адаптират по-бързо към прекомерното внимание на обществото, по-лесно намират общ език със средата си. Най-важното е, че те запазват своята енергия и цялост на личността. Някой хора ежедневно са подложени на натиск от страна на шефа, колегите, роднините, а други са значими хора, свикват / адаптира се към този натиск и спират да реагира на него. Това важно умение не възниква у всички, а в малък брой от мнозинството. Какво да правим останалите? Добрата новина - менталната издръжливост може да се тренира. Способността на хората да се контролират/да издържат на удара (изберете метафората, която повече ви допада) и да не се поддават на провокациите на онези, които ги притискат, е състояние за поддържане на психическото здраве в продължение на много години. Там, където манипулацията се контролира - започва издръжливостта. Най-важното житейско умение за офиса и дома.
Публикувано от: Zaplata.bg
Още »
Рестартиране на кариера? Време за размисли
„Познайте сам себе си.” Платон Решихте да промените коренно дейността си, „пораснахте и надраснахте“ съществуващата си позиция, имате желание да реализирате хобито си ... Откъде да започнем? Погледнете по-отблизо себе си, внимателно слушайте гласа на интуицията си, не забравяйте за вашите желания или мечти - заемете се със самопознанието. И точно след подобно предложение, Клиентът, който беше дошъл на консултацията с цел да промени съществуващата траектория на кариерата си, каза: „Не съм склонен/на към рефлексии. Искам да обсъдим новите възможности и да предприемем действия“. Или самият той предлага начини да проучи ситуацията си: „Нека направим одит на моите таланти. Дайте някакъв вид тест или въпросник за кариерно ориентиране. ' Приятели, Гугъл ще помогне. Това не е за мен. Има въпросници, има тестове. НО! Работя с вашата индивидуалност, с уникалността на вашата личност, така че без да познавате себе си, не мога да пристъпя към истинската ви цел. И преди да зададете важните въпроси за изграждането на план за преминаване към новата Ви кариера, предлагам да разгледате следните теми: вашите интереси днес; какви ценности са важни за вас; вашите таланти; каква работна среда искате да имате; какво е състоянието на кариерата Ви днес. Тези въпроси ще ви насочат към вашите цели. Примерите за успешно рестартиране на кариерата ще започнат именно с тези размисли.
Публикувано от: Zaplata.bg
Още »